Koszt wykonania tarasu – ile może wynieść?

taras

Być może zastanawiasz się, ile kosztuje patio? Niezależnie od tego, czy układasz je po raz pierwszy, czy wymieniasz stare patio, koszt ułożenia patio jest ważnym pytaniem. Odpowiedź będzie zależeć od Twoich pomysłów na patio: oczywiście od wymiarów tarasu, ale także od wybranych materiałów i projektu. Mamy odpowiedzi, więc wiesz, ile możesz zapłacić.  Możesz zaoszczędzić na kosztach układania tarasu, jeśli sam go położysz, jeśli masz pod ręką, ale mamy przewodnik cenowy, z którego możesz skorzystać, jeśli zamiast tego myślisz o zatrudnieniu wykonawcy.

ILE KOSZTUJE NOWY TARAS?

Koszt nowego tarasu może wynieść nawet około 10 USD (7 GBP) za stopę kwadratową, jeśli zdecydujesz się na wersję wyłącznie żwirową. Należy pamiętać, że chociaż jest to najtańsza opcja w pierwszej kolejności, żwir prawdopodobnie będzie wymagał uzupełnienia z czasem, więc w tym przypadku są bieżące wydatki.

Jeśli nowy taras zostanie wykonane przy użyciu płytek, spodziewaj się, że zapłacisz od około 3250 USD (2340 GBP). Na wyższym końcu taras wykonane z kamienia naturalnego może kosztować od około 4300 USD (4000 GBP).

Całkowity koszt nowego tarasu składa się z kilku elementów. Należą do nich materiały potrzebne do stworzenia podstawy, sam materiał na patio i czy chcesz zastosować pomysły na zadaszenie tarasu, które wymagają fundamentów na taras. Uwzględnij także poród, jeśli wzywasz wykonawcę do wykonania pracy.

Jeśli nowe patio ma być położone na obszarze, który wcześniej był trawnikiem, wykonawca będzie musiał wyciąć murawę w miejscu, w którym ma się znajdować nowy taras. Niezależnie od położenia, grunt wymaga przygotowania i wyrównania, a następnie układa się podłoże, a następnie kostkę brukową lub inny materiał.

Rozmiar tarasu, łatwość lub wymagania dotyczące ułożenia konkretnego materiału oraz warunki gruntowe będą miały wpływ na koszt tej pracy.

ILE KOSZTUJE UŁOŻENIE TARASU?

Koszt ułożenia patio może wahać się zazwyczaj od około 2000 do 5500 USD (od 1450 do 4000 GBP). Ostateczny rachunek może jednak wynosić 10 000 USD (7 200 GBP) i więcej, a to zależy od wielu czynników.

Rozmiar tarasu jest oczywiście kluczowy i wpływa na całkowity koszt materiałów nie tylko ze względu na wymaganą ilość, ale także na to, ile kosztuje konkretna powierzchnia, dachówka, kostka brukowa lub płyta chodnikowa. Ceny są bardzo zróżnicowane, a więc nie są całkowite koszty patio.

Na koszty robocizny związanej zarówno z przygotowaniem terenu, jak i ułożeniem kostki mają również wpływ wymiary tarasu – im większe patio, tym dłużej zajmie to praca. Jeśli zastosujesz się do naszego przewodnika, jak ułożyć taras i samodzielnie podjąć pracę, nie będziesz musiał uwzględniać tego kosztu.

Kolejny wpływ na całkowity koszt wykonania tarasu ma projekt. Podczas projektowania patio proste kwadratowe i prostokątne patia będą tańsze niż skomplikowane wzory, wersje okrągłe i inne zakrzywione projekty.

ILE POWINIEN KOSZTOWAĆ UKŁADANIE TARASU?

Ile powinno kosztować układanie tarasu, zależy od wybranego materiału. Koszty robocizny związane z instalacją żwirowego patio mogą wynosić od około 5 USD (3,60 GBP) za stopę kwadratową. Patio z kostki brukowej może kosztować około 9 USD (6,50 GBP) za stopę kwadratową.

Wybór drogich materiałów na patio wraz z wyborem niestandardowego projektu odpowiednio podniesie koszty pracy.

ILE KOSZTUJE TARAS Z KOSTKI BRUKOWEJ 12X12?

Patio z kostki brukowej o wymiarach 12×12 może kosztować od około 1440 do 3600 USD (od 1035 do 2590 GBP). Pamiętaj, że kostki brukowe mogą być wykonane z różnych materiałów, więc Twój wybór wpłynie na ostateczny koszt przeciętnego patio o wymiarach 12×12.

ILE KOSZTUJE TARAS 20X20?

Patio 20×20 kosztuje ogólnie około 2000 do 6000 USD (1440 do 4300 GBP) za patio na poziomie gruntu wykonane z materiałów innych niż żwir. Użycie żwiru może obniżyć koszty, a wybór materiałów takich jak kamień naturalny może znacznie podnieść koszty.

Pamiętaj, że ostateczny rachunek za patio o wymiarach 20×20 będzie zależał od tego, czy wzór jest bardziej skomplikowany, którego stworzenie zajmie więcej czasu.

ILE KOSZTUJĄ RÓŻNE MATERIAŁY NA TARAS?

Najtańszym materiałem, jaki można wykorzystać na patio, jest żwir. Jeśli zdecydujesz się na proste żwirowe patio, możesz zapłacić około 10 USD (7 GBP) za metr kwadratowy łącznie za patio, w tym cenę za sam materiał wraz z instalacją. Żwir jest najłatwiejszym materiałem dla majsterkowiczów, więc można obniżyć koszty o około 50 procent, wybierając tę ​​trasę i unikając konieczności wzywania wykonawcy do układania tarasu.

Beton jest również tanią opcją, a za instalację betonowego patio można zapłacić podobną cenę około 10 USD (7 GBP) za metr kwadratowy.

Podczas gdy żwir i beton zapewnią twardą powierzchnię dla Twojego podwórka, inne opcje prawdopodobnie okażą się bardziej estetyczne. Rozważ płyty chodnikowe, za które możesz zapłacić od 15 USD (11 GBP) za stopę kwadratową lub płytkę w podobnej cenie. Kamień naturalny może być wysokiej klasy wyborem i możesz zapłacić około 40 USD (29 GBP) za stopę kwadratową, chociaż będzie to zależeć od rzadkości kamienia.

Wybierając materiał, zastanów się, czy będzie on skoordynowany z Twoimi potencjalnymi pomysłami na meble ogrodowe, a także uwzględnij jego koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *