Uschnięte kwiaty i rośliny – czy da się je uratować?

uschniete rosliny

Podobnie jak ludzie, rośliny i kwiaty potrzebują dodatkowego nawodnienia w miesiącach letnich, w przeciwnym razie zaczną opadać i w końcu umrą. Dzieje się tak dlatego, że to woda podtrzymuje łodygę – ale kiedy jest gorąco, kwiaty i rośliny mogą szybciej wysychać i dlatego mogą „opadać”. Postępuj zgodnie z tymi poradami ekspertów, jak ożywić kwiaty i rośliny, aby Twój bukiet wyglądał jak najlepiej.

Kerry Dowse, kierownik ds. łańcucha dostaw w Bloom & Wild z ponad 20-letnim doświadczeniem w kwiaciarni, mówi, że jest jeden kluczowy element przetrwania Twoich kwiatów „Może to zabrzmieć dziwnie, ale rośliny i kwiaty są w rzeczywistości takie jak my! Musimy pić więcej, gdy jest gorąco (zauważ, że twoje kwiaty szybciej piją wodę), a także łatwo się męczymy w upale (te więdnące łodygi mają ten sam problem). Jeśli myślisz o tym w ten sposób, łatwo jest pamiętać, że Twój bukiet potrzebuje trochę TLC, aby przetrwać upał.

JAK OŻYWIĆ USCHNIĘTE ROŚLINY I KWIATY?

Eksperci z kwiaciarni Bloom & Wild, specjalizującej się w technologii, wymienili kilka prostych kroków, aby ożywić Twoje rośliny i bukiety, pomagając Twoim kwiatom i kwiatom osiągnąć pełny potencjał w wazonie w tym tygodniu i do końca lata.

1. PRZYTNIJ ŁODYGI KWIATOWE POD KĄTEM

Podczas rozpakowywania bukietu lub sadzenia rośliny końcówki pary będą miękkie i twarde, co jest dobrym wskaźnikiem, że potrzebują wody – szybko! Przycinając łodygi pod kątem 3-5 cm, uzyskają one nową przepuszczalną powierzchnię do picia.

2. DAJ SWOIM KWIATOM NAPÓJ

Podobnie jak ludzie, kwiaty i rośliny szybciej piją wodę w cieplejszy dzień. Pamiętaj, aby codziennie sprawdzać poziom wody i uzupełniać w razie potrzeby. Co ciekawe, kwiaty również lepiej wchłaniają letnią wodę niż zimną.

Po dniu spędzonym w wodzie każdy droopster powinien być doskonale ożywiony. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre rośliny, takie jak sukulenty, różnią się ilością wody, której potrzebują, dlatego zawsze sprawdzaj przed podlaniem.

3. ODŚWIEŻ WODĘ W WAZONIE

Bakterie uwielbiają rozmnażać się w ciepłej wodzie, a jeśli twoje rośliny lub kwiaty wypiją brudną wodę, więdną szybciej. Dobrym pomysłem jest więc odświeżanie wody w wazonie co kilka dni i przycinanie łodygi o 1 cm za każdym razem, gdy zmieniasz wodę.

4. UTRZYMUJ ROŚLINY I KWIATY TAK CHŁODNE, JAK TO MOŻLIWE

Bezpośrednie światło słoneczne odparowuje wodę w wazonie, a także wodę w twoich roślinach bardzo szybko! Dobrym pomysłem jest przechowywanie bukietów lub roślin w chłodnym miejscu, na przykład na rogu stolika kawowego, z dala od parapetu, aby pomóc im osiągnąć pełny rozkwit.

Pamiętaj, że świeże kwiaty cięte to żywe organizmy, które można zachęcić do dłuższej żywotności w odpowiednich warunkach. Postępując zgodnie z tymi czterema prostymi krokami, Twój bukiet będzie żył znacznie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *