Koszt podłóg kuchennych – jaki materiał najlepiej pasuje do mojego budżetu?

podloga w kuchni

Świadomość kosztów podłóg kuchennych na początku projektowania nowego systemu jest kluczem do zapobiegania nadmiernym wydatkom, ponieważ podłogi mogą zająć znaczną część budżetu dostępnego na kuchnię.

Podłogi kuchenne wnoszą znaczący wkład estetyczny w nowy projekt, a także muszą zapewnić wystarczającą trwałość i pasować do Twojego stylu życia oraz składu Twojego gospodarstwa domowego, jeśli chodzi o łatwość czyszczenia i konserwacji.

KOSZT PODŁÓG KUCHENNYCH

Aby pomóc Ci we wprowadzeniu pomysłów na kuchnię w odpowiedniej cenie, zbadaliśmy koszt najlepszych wyborów podłóg kuchennych, aby odpowiedzieć na pytanie, który materiał jest najlepszy dla mojego budżetu?

Odkrywanie różnych kosztów podłóg kuchennych może pomóc w osiągnięciu sukcesu w aranżacji wnętrz przy każdym budżecie.

ILE KOSZTUJE WYMIANA PODŁOGI W KUCHNI?

NKBA szacuje, że średnia kuchnia jest pomiędzy 103 stóp kwadratowych i 238 stóp kwadratowych, więc jesteśmy szacowania kosztów dla podłóg kuchennych 200 stóp kwadratowych przestrzeni dla ułatwienia.

Inne koszty do rozważenia obejmują:

 • Przesyłka – czy jest ona wliczona w kosztorys, który otrzymałeś?
 • Usuwanie mebli – nie oczekuj, że instalatorzy podłóg zrobią to bez pobierania opłat.
 • Usuwanie i utylizacja podłóg – zerwanie starej podłogi raczej nie będzie pokryte kosztami instalacji, więc zawsze sprawdzaj.
 • Przygotowanie podłoża – jeśli usunięcie starej podłogi ujawniło nierówności lub wady, spodziewaj się, że zapłacisz więcej za ich naprawienie.
 • Pomieszczenia o nietypowych kształtach , w tym praca z meblami na wymiar – oba te czynniki podniosą koszty posadzki w kuchni.
 • Uszczelnianie lub wykańczanie nowej podłogi w kuchni – sprawdź u swojego dostawcy, czy wybrany materiał wymaga więcej pracy po zainstalowaniu.

KOSZTY PODŁÓG KUCHENNYCH DLA PŁYTEK CERAMICZNYCH, PORCELANOWYCH I Z KAMIENIA NATURALNEGO

Płytka to zarówno praktyczna, jak i stylowa podłoga do kuchni. Wybierz spośród ceramicznych, porcelanowych lub różnych pomysłów na płytki podłogowe z kamienia naturalnego do swojego pokoju, zgodnie z Twoim budżetem, z naszym przewodnikiem po kosztach płytek podłogowych do kuchni:

 • Płytki ceramiczne kosztują od około 1 dolara za stopę kwadratową (lub około 6 funtów za metr kwadratowy). Opcja o średniej cenie może wynosić około 15 USD za stopę kwadratową (13 GBP za metr kwadratowy).
 • Płytki porcelanowe zaczynają się od około 2 USD za stopę kwadratową (5 GBP za metr kwadratowy) w najniższej cenie. W przypadku płytek z atrakcyjnymi detalami dekoracyjnymi spodziewaj się zapłaty od 25 do 30 USD za stopę kwadratową (25 GBP za metr kwadratowy).
 • Płytka kuchenna z łupka będzie kosztować od około 3 USD za stopę kwadratową (50 GBP za metr kwadratowy).
 • Płytka trawertynowa odpowiednia jako podłoga może kosztować od około 5 USD za stopę kwadratową (50 GBP za metr kwadratowy).
 • Płytka granitowa na podłogę kosztuje od około 7 USD za stopę kwadratową (80 GBP za metr kwadratowy).
 • Koszty marmurowej podłogi kuchennej zaczynają się od około 7 USD za stopę kwadratową (80 GBP za metr kwadratowy).
 • Dachówka wapienna prawdopodobnie będzie kosztować około 20 USD za stopę kwadratową (60 GBP za metr kwadratowy).
 • Koszty kamiennej podłogi kuchennej zilustrowano w neutralnym planie otwartego planu z czerwonymi plamami.

KOSZTY PODŁÓG KUCHENNYCH Z LITEGO, MODYFIKOWANEGO I ODZYSKANEGO DREWNA

Drewniana podłoga do kuchni jest ulubioną przez wielu z nas i ma wygląd, który nie będzie się umawiał. Wybierz spośród litego drewna twardego, drewna konstrukcyjnego lub podłóg z odzysku. Oto, ile każdy może zabrać z Twojego budżetu:

 • Podłoga z litego drewna może kosztować od około 4 USD za stopę kwadratową (40 GBP za metr kwadratowy) w najbardziej ekonomicznych wersjach. Podłoga z litego drewna w średniej cenie może kosztować około 8 USD za stopę kwadratową (80 GBP za metr kwadratowy). Rodzaj twardego drewna oczywiście wpłynie na koszt, a cenione drewno może kosztować około 20 USD za stopę kwadratową (210 GBP za metr kwadratowy).
 • Zaprojektowane podłogi drewniane , które mają warstwową strukturę zapewniającą stabilność i wytrzymałość, mogą zaczynać się od około 2,50 USD za stopę kwadratową (25 GBP za metr kwadratowy), a ceny dochodzą do około 16 USD za stopę kwadratową (120 GBP za metr kwadratowy) w przypadku wersji premium.
 • Odzyskana podłoga drewniana kosztuje od około 8 USD za stopę kwadratową (55 GBP za metr kwadratowy) i waha się do ponad 20 USD za stopę kwadratową (125 GBP za metr kwadratowy) w zależności od drewna.

KOSZTY PODŁÓG W KUCHNI NA POKRYCIE KOSZTÓW ARKUSZY WINYLOWYCH I LUKSUSOWYCH PŁYTEK WINYLOWYCH

Pomysły na winylowe podłogi kuchenne są popularne, ponieważ mogą stworzyć iluzję, że podłoga kuchenna jest wykonana z drewna lub kamienia naturalnego bez konieczności pielęgnacji żadnej powierzchni. Wybierz z bardzo taniego arkusza winylu lub zdecyduj się na luksusową płytkę winylową (LVT) – czasami nazywaną luksusową deską winylową (LVP), gdy jest sprzedawana w formacie deski – która jest wielowarstwowa, wygodniejsza, ma dłuższą żywotność i może replikować inne typy podłóg bardziej przekonujące.

Odkryj, co najlepiej pasuje do Twojego budżetu:

 • Płyty winylowe do kuchni kosztują od około 0,50 do 3 USD za stopę kwadratową (7 GBP do 10 GBP za metr kwadratowy).
 • Luksusowe płytki winylowe mogą kosztować od około 2,50 do 5 USD za stopę kwadratową (około 15 do 40 GBP za metr kwadratowy).
 • Szare szafki i czarno-białe podłogi winylowe do kuchni kosztują.

Zarówno linoleum, jak i korek są wykonane z naturalnych materiałów i mogą okazać się bardziej przyjazną dla środowiska opcją podłóg kuchennych.

Oto, jak wpłyną na Twój budżet:

 • W przypadku podłóg z linoleum spodziewaj się, że zapłacisz od około 3,50 do 5 USD za stopę kwadratową (25 do 45 GBP za metr kwadratowy).
 • Korek może kosztować od około 3 do ponad 12 USD za stopę kwadratową (25 do 50 GBP za metr kwadratowy) z żywymi kolorami i wersjami z teksturą, ogólnie droższymi.

KOSZTY PODŁÓG KUCHENNYCH DO PODŁÓG LAMINOWANYCH

Podłoga laminowana tworzy wygląd drewna i jest najlepszym wyborem do samodzielnego montażu.

W ten sposób wpłynie to na Twój budżet:

 • Podłoga laminowana kosztuje od około 1,50 USD do około 3 USD za stopę kwadratową (7 GBP do 40 GBP za metr kwadratowy).

KOSZTY POSADZEK KUCHENNYCH DLA BETONU POLEROWANEGO

Polerowany beton ma elegancki, współczesny wygląd i staje się coraz bardziej atrakcyjny dla właścicieli domów, ale ile pieniędzy by to pochłonęło?

Podłoga kuchenna z polerowanego betonu kosztuje od około 3 do ponad 15 USD za stopę kwadratową (80 do 150 GBP za metr kwadratowy).

JAKA JEST NAJLEPSZA NIEDROGA PODŁOGA?

Najlepiej Podłogi kuchnia wybór, jeśli jesteś na budżet jest często winylu , a konkretnie płytki luksusowy winylu (LVT) . Dzieje się tak dlatego, że nowoczesna technologia pozwala na tworzenie skomplikowanych detali – a czasem także faktury – które sprawiają, że wygląda jak inne droższe materiały podłogowe, takie jak drewno i kamień naturalny, bez ich metki.

Chociaż ma wiele zalet, podłogi winylowe nie będą jednak odpowiadać każdemu właścicielowi domu. Może zostać uszkodzony na przykład przez upuszczony nóż. Jest również wykonany z PVC, więc nie jest to ekologiczny wybór.

Inną niedrogą alternatywą, którą warto rozważyć, jest płytka ceramiczna . Szeroki wybór kolorów i wzorów oraz wytrzymałe i łatwe do czyszczenia wykończenie sprawiają, że jest to najlepsza niedroga podłoga dla wielu właścicieli domów.

Najtańszą podłogą do kuchni będzie prawdopodobnie laminat lub płytki ceramiczne . Każda z tych opcji może okazać się bardzo przyjazna dla budżetu i obie oferują możliwość stworzenia wyglądu naturalnego kamienia lub drewna, jeśli tak wolisz, ale musisz obniżyć koszty podłóg kuchennych.

Jeśli myślisz o dłuższej perspektywie, płytki ceramiczne są wytrzymałe i dlatego mogą kosztować mniej za dzień ich użytkowania na Twojej podłodze.

Najlepszą posadzką za te pieniądze do wielu kuchni jest gres porcelanowy . Powodem jest to, że kuchnia jest obszarem ruchliwym, rozlania i zachlapania są nieuniknione, a wielu z nas brakuje czasu na pielęgnację podłogi, a płytki porcelanowe mają niezbędne właściwości, aby wytrzymać te warunki.

Płytka gresowa jest bardzo odporna na zużycie, więc przez lata poradzi sobie z ruchem pieszym, a ponadto nie wymaga uszczelniania, aby utrzymać wodę, a czyszczenie jest łatwe, więc nie zajmie dużo czasu na konserwację. Może również odtworzyć wygląd naturalnego kamienia lub drewna.

Nie trzeba dodawać, że płytki porcelanowe nie będą pasować do każdego schematu ani do każdego budżetu. Jest to zakup o doskonałej wartości, a nie najtańszy, i chociaż naśladuje inne materiały, nie będzie tak samo jak on, ani nie będzie miał indywidualności prawdziwego drewna lub prawdziwego kamienia.

Pamiętaj, że mówimy tutaj o kosztach materiałów, więc uwzględnij instalację w kalkulacji kosztów podłogi w kuchni. Zarówno laminat, jak i płytki ceramiczne można zainstalować samodzielnie, aby wydać mniej ogólnie, chociaż laminat jest łatwiejszą z dwóch opcji do układania – zwłaszcza jeśli pracujesz z niewygodnym układem kuchni . Płacisz kontrahentowi? Montaż płytek ceramicznych będzie kosztował więcej niż laminat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *