Dobrej klasy bramy do garażu – ważne informacje

brama garazowa

Bramy garażowe różnią się od siebie sposobem otwierania. Zawsze należy zwracać uwagę na to, aby dopasować je do możliwości swojej nieruchomości.

Chociaż nie jest to jedyna rzecz, którą należy uwzględnić podczas zakupu bramy do garażu. Termoizolacyjność, zabezpieczenia, estetyka – co jest tak naprawdę ważne podczas dopasowywania takich elementów?

Rodzaje bram do garażu

Bramy garażowe Poznań można otrzymać u sprawdzonych sprzedawców. Do wyboru są różne rodzaje takich produktów:

  • brama segmentowa górna – jak sama nazwa wskazuje, składa się z kilku segmentów. W obecnej chwili należy do bardzo popularnych. Segmenty połączone są zawiasami, które na dodatek wzmacnia się uszczelkami. Do wykonania takich bram używa się stali ocynkowanej. Całość zabezpieczona jest w taki sposób, aby była w stanie poradzić sobie z czynnikami zewnętrznymi, w tym chociażby z dużym poziome zawilgocenia. Zasada działania jest bardzo prosta. Brama -po otwarciu – podjeżdża do góry. Cały płaszcz chowa się pod sufitem.
  • brama segmentowa boczna – propozycja dla osób, które mają niski garaż, ale z kolei szerszy. Tym razem cały płaszcz bramy chowa się wzdłuż ściany. Nie jest to tak popularne rozwiązanie. Jednak spotkać je można w niektórych, polskich domach. Polecane są one do miejsc, gdzie podjazd do garażu jest krótki i do dyspozycji ma się naprawdę mało miejsca. Wśród zalet tego typu rozwiązania jest to, że nie trzeba czekać na otwarcie całej bramy, jeżeli ktoś chciałby dostać się do środka, ale bez auta.
  • bramy uchylne – do pewnego czasu uznawane były za jeden z najpopularniejszych modeli. Są one coraz częściej wypierane jednak przez modele segmentowe. Dedykowane są one do miejsc, gdzie przed garażem znaleźć można duży podjazd. Ich cechą charakterystyczną jest również niska cena. Mówiąc o zaletach na pewno trzeba wymienić to, że są one bardzo łatwe w montażu. Nawet, jeżeli ma się do czynienia z garażami o niskim nadprożu.

O czym nie można zapomnieć?

W sklepach otrzymać można także bramy rozwierne, jak również bramy rolowane. Niezależnie od wybranego modelu, warto sprawdzić, czy w danym produkcie ma się do czynienia z zabezpieczeniami antywłamaniowymi.

Wzmacniane profile to jedno. Warto również sprawdzić, czy w danym przypadku ma się do czynienia z klamkami, które mają klamki obrotowe z ryglem.

Może warto również postarać się o bramę, która posiada zabezpieczenia w postaci hamulca elektromagnetycznego siłownika napędzającego bramę. RC1 do RC6 – tak oznacza się klasę odporności na włamania. Począwszy od najsłabszych po te najmocniejsze.

Ważne parametry

Decydując się na zakup bram do garażu, należy wziąć również pod uwagę takie czynniki jak:

  • termoizolacyjnosć – w przypadku bram garażowych, współczynnik U nie może przekraczać 1,5 W/(m²·K).
  • automatyka – jej obecność lub jej brak. Automatyczne sterowanie jest w stanie zapewnić wygodę użytkowania, bez konieczności wysiadania z pojazdu.
  • estetyka – warto zwrócić uwagę na to, czy brama będzie komponowała się z budynkiem. Dokładnie to z jego elewacją.

Nie można również zapomnieć o tym, że bardzo ważną kwestią jest prawidłowy montaż bramy garażowej. Tylko dzięki temu będzie ona w stanie zapewnić użytkownikom maksimum funkcjonalności. Jeżeli ktoś nie miał z tym do czynienia, to montaż bram garażowych należy powierzyć odpowiednim specjalistom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *