Jak kupić ubezpieczenie mieszkania na 3 lata?

ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania jest bardzo ważnym produktem, pozwalającym na zabezpieczenie interesów właściciela lokalu. Zazwyczaj polisy tego typu obowiązują przez rok, choć istnieje opcja wykupienia ich na dłuższy okres. Gdzie nabyć ubezpieczenie mieszkania na 3 lata?

Jak działa ubezpieczenie mieszkania na 3 lata?

Ubezpieczenie mieszkania na 3 lata działa w dokładnie taki sam sposób jak standardowa polisa zawierana na rok. Mowa tu przede wszystkim o możliwości wypłacenia odszkodowania w razie wystąpienia różnych zdarzeń losowych. Polisy te występują w wersji podstawowej oraz rozszerzonej, po dodaniu odpowiednich produktów zwiększających zakres obowiązywania. Ubezpieczenie standardowe obejmuje tylko mury oraz elementy stałe nieruchomości. Dodatki pozwalają natomiast na uwzględnienie:

  • ruchomości domowych,
  • mienia należącego do firm,
  • przedmiotów o dużej wartości, takich jak np. sprzęt elektroniczny czy dzieła sztuki.

Trzeba pamiętać, że każde ubezpieczenie mieszkania na 3 lata może różnić się od pozostałych polis dostępnych na rynku. To towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje o tym, co dokładnie wchodzi w skład ochrony. W najbardziej rozbudowanych polisach można liczyć na uwzględnienie nawet 30 różnych zjawisk bez konieczności kupowania dodatków. Zazwyczaj jednak podstawowe ubezpieczenia są dość ograniczone.

Czy ubezpieczenie mieszkania na 3 lata się opłaca?

Ubezpieczenie mieszkania na 3 lata będzie naturalnie droższe niż to kupowane na rok, jednak zwykle w przeliczeniu możliwe jest uzyskanie wymiernych oszczędności. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy wiesz, że przez dłuższy czas nie zamierzasz sprzedawać mieszkanie. Takie polisy są skierowane do osób, które wolą przeznaczyć większą kwotę raz na 3 lata, zamiast szukać atrakcyjnych polis co roku i płacić za nie składki o różnej wartości. W przeliczeniu może okazać się, że kupując ubezpieczenie na tak długi okres, oszczędzisz kilkaset złotych w skali 3 lat.

Podobnie jak w przypadku standardowych polis, kupując ubezpieczenie na 3 lata warto porównać dostępne opcje. Każda firma oferuje bowiem produkty tego typu w zupełnie innych cenach, a także o odmiennym zakresie obowiązywania. Z tego powodu doskonałym wyborem jest korzystanie ze stron takich jak https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Internetowe kalkulatory pozwalają na wyliczenie składki za ubezpieczenie mieszkania w co najmniej kilku firmach jednocześnie. Dzięki temu zmniejsza się czas wyszukiwania odpowiedniej polisy, a zwiększa szansa na znalezienie ubezpieczenia o korzystnym zakresie i atrakcyjnej cenie.

Nie wszystkie firmy oferują ubezpieczenie mieszkania na okres 3 lat, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny produkt warto zapoznać się z jego szczegółami. Obecnie większość towarzystw umożliwia zakupienie polisy na mieszkanie przez internet. Pozwala to na ograniczenie formalności i znacznie szybsze nabycie ochrony, bez względu na okres, który obejmuje. To dobra opcja także dla osób mieszkających daleko od siedziby firmy oferującej polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *