Stolik kawowy – jak wybrać idealne rozwiązanie?

stolik kawowy

Salon to miejsce relaksu oraz wizytówka naszego domu. To tu spędzamy wolny czas oraz przyjmujemy gości. Warto więc zadbać o to, by było to pomieszczenie, które łączy ze sobą elegancki wygląd oraz funkcjonalność. Jednym z bardzo ważnych elementów wyposażenia salonu jest stolik kawowy – niewielki a jednocześnie bardzo przydatny. Jak wybrać odpowiedni model stolika? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest stolik kawowy?

Stolik kawowy to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w naszych domach, stanowiący zarówno funkcjonalny jak i estetyczny dodatek do naszego wnętrza. Mówiąc najprościej  jest meblem, który bardzo często umieszczany jest w centralnej części salonu, gdzie toczy się życie rodzinne oraz odbywają się spotkania towarzyskie. Jego funkcjonalność polega na zapewnieniu wygodnej i stabilnej powierzchni do serwowania kawy, herbaty oraz różnych przekąsek podczas rozmów z bliskimi czy odwiedzin gości.

Popularne kształty stolików kawowych

Oferta stolików kawowych jest bardzo szeroka i różnorodna. Wśród nich możemy znaleźć wiele różnorodnych kształtów, z których każdy posiada pewne zalety i charakterystyczne cechy. Jednym z najbardziej popularnych kształtów jest prostokątny stolik kawowy. Stoliki w tym kształcie są niezwykle popularne, ponieważ pasują do większości aranżacji. Szczególnie dobrze sprawdzają się w większych salonach, gdzie może pełnić rolę centralnego punktu, łącząc różne elementy wystroju.

Drugim bardzo często wybieranym meblem jest stolik kawowy okrągły. Ten rodzaj stolików wprowadza delikatność i miękkość do aranżacji. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku gdy chcemy uniknąć ostrych kątów w miejscu wypoczynku. Stoliki okrągłe są również często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi, ze względu na to, że nie mają ostrych krawędzi.

Ostatnim popularnym wyborem są niewielkie stoliki w kształcie kwadratu. Ten rodzaj stolików kawowych doskonale sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach o małym metrażu.

Z jakich materiałów może być wykonany stolik kawowy?

Wybierając stolik kawowy warto zastanowić się również nad tym, z jakiego materiału powinien być wykonany ten mebel. Obecnie mamy sporo możliwości wyboru. Najpopularniejsze i najbardziej wszechstronne są oczywiście stoliki drewniane, które doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych wnętrz. Kolejną możliwością są stoliki szklane idealnie pasujące do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Możemy również zdecydować się na bardziej odważne propozycje takie jak stoliki wykonane z tworzyw sztucznych czy metali. Każdy więc może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swojego salonu.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Decydując się na zakup stolika kawowego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego kształt czy stylistykę ale również na to, z jakich materiałów został wykonany. Niezależnie od tego, na jaki mebel się zdecydujemy warto sprawdzić także jakość wykonania. Ważnym aspektem jest również rozmiar stolika – zanim wybierzemy się do sklepu warto dokładnie sprawdzić jaką przestrzeń chcemy przeznaczyć na stolik kawowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *