Meble na wymiar w małym mieszkaniu – jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń

Meble na wymiar

Małe mieszkanie wcale nie musi oznaczać dużego kłopotu podczas aranżacji wszystkich wnętrz. Z pomocą wtedy przychodzą meble na wymiar, które pozwolą wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni, wciąż jednak pozostawiając odpowiednio dużo miejsca do życia dla wszystkich domowników.

Kuchnie na zamówienie – projektuj z głową

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, w którym powinna królować funkcjonalność. Dzięki temu możesz liczyć na wygodne i szybkie przygotowywanie posiłków. Dlatego też warto zdecydować się na kuchnie na zamówienie, a to ze względu na możliwość dostosowania wszystkich elementów do własnych potrzeb. Co więcej, możesz zlecić wykonanie projektu lub sam zaprojektować to pomieszczenie. Zanim jednak to zrobisz, przemyśl kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim wykorzystaj wysokość ścian do tego, aby maksymalnie zagospodarować miejsce.Zamów szafki na wymiar, które sięgają do sufitu, zyskasz wtedy dodatkową powierzchnię użytkową. Ponadto skup się na narożnikach. Zabudowy wnęk i narożne szafki również mogą wiele odmienić w kwestii przechowywania produktów spożywczych lub naczyń. Jeżeli w Twojej kuchni przewidziane są drzwi, postaw na przesuwne, zaoszczędzisz tym samym sporo miejsca lub wykorzystasz je bardziej praktycznie.

Meble funkcjonalne – idealne do małych mieszkań

W małych pomieszczeniach niezwykle ważne jest to, aby meble na zamówienie były wykonane w sposób funkcjonalny, a najlepiej wielofunkcyjny. W dzisiejszych czasach na rynku możemy spotkać naprawdę wiele propozycji, które oferują tego rodzaju cechy. Dzięki meblom na wymiar dopasujesz je do swoich potrzeb i oczekiwań. Jest wiele przykładów tego rodzaju produkcji, między innymi wbudowane biurko w ścianę, które wystarczy rozłożyć, aby móc korzystać z komputera, czytać lub uczyć się. To jednak nie wszystko, ciekawym pomysłem może okazać się szafka narożna w wersji obrotowej idealna do kuchni. Przechowywanie książek również nie musi sprawiać większego kłopotu, wystarczy zdecydować się na łóżko z półkami w podstawie. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele, a ograniczać Cię może jedynie wyobraźnia. 

Zabudowy na wymiar – w pełni wykorzystaj metraż

Kuchnie na zamówienie oraz pozostałe meble na wymiar mogą być wykonane w wersji zabudowy. Mowa tutaj, między innymi o wspominanych biurkach we wnęce lub też ściennych, rozkładanych. Tego rodzaju produkty znajdziesz tutaj: https://amsmeble.pl/, ale to nie jedyne możliwości, jakie na Ciebie czekają. Polecamy także biblioteczki w niszy, ta może stać się idealnym miejscem dla książek, pomieścisz w niej również liczne dekoracje. Siedzisko w oknie jest kolejnym pomysłem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w domu. Duża wnęka przy oknie może także służyć jako schowek, wystarczy umieścić tam skrzynię i wrzucić akcesoria, dodatki, a nawet dekoracje świąteczne. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele, aranżacja wnętrza w małym mieszkaniu nie powinna więc być problematyczna z meblami na wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *