Sprzedajesz w internecie? Sprawdź jak bezpiecznie spakować paczkę!

pakowanie przesylki

Zakupy online stają się coraz bardziej powszechne. Coraz częściej nie tylko kupujemy, ale również sprzedajemy swoje rzeczy. Jest to prosty sposób na to, by pozbyć się tego, czego już nie potrzebujemy a jednocześnie dorobić trochę do domowego budżetu. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób pierwsze wysyłki tak sprzedanych przedmiotów bywają trudne. Często bowiem nie wiemy w jaki sposób spakować paczkę, aby bezpiecznie dotarła ona do adresata. Tymczasem to wcale nie musi być trudne. Przekonaj się, jak warto pakować przedmioty, by były bezpieczne w transporcie.

Przede wszystkim – odpowiedni karton

Podstawą prawidłowego pakowania paczek jest dobór właściwego opakowania, które zabezpieczy twoje produkty przed uszkodzeniami podczas transportu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, które jest bardzo dobrym wyborem są kartonowe pudełka. Są stosunkowo tanie, solidne i ekologiczne. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących wyboru opakowania kartonowego. Powinno być nowe i nieuszkodzone. Jeśli stawiasz na karton z odzysku upewnij się więc, że nie posiada on przetarć lub innych uszkodzeń, które mogłyby powiększyć się w trakcie transportu. Ponadto zwróć uwagę na wielkość kartonu. Powinien on być tylko nieznacznie większy od wymiarów pakowanych przedmiotów. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których przedmioty swobodnie będą przemieszczały się w opakowaniu w trakcie transportu co zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Obecnie w profesjonalnych sklepach takich jak Strefa Pakowania możemy znaleźć kartony w wielu różnych wymiarach, dopasowanie idealnego opakowania nie powinno więc stanowić problemu.

Umieszczenie i zabezpieczenie

Kolejnym ważnym elementem pakowania paczki jest umieszczenie w niej sprzedawanych produktów. Zanim umieścisz produkty w pudełku, zastosuj warstwę izolującą, na przykład folię bąbelkową, papier pakowy lub piankę. To dodatkowa ochrona przed wstrząsami, które mogą wystąpić podczas transportu. Po takim zabezpieczeniu dna przesyłki umieść produkty w opakowaniu w taki sposób, aby uniknąć ich przemieszczania się wewnątrz pudełka. Użyj wypełniaczy, takich jak gąbki, kawałki tektury czy specjalne wkładki, aby zminimalizować ruch i zyskać pewność, że produkty pozostaną na swoim miejscu. Obecnie oferta wypełniaczy jest bardzo szeroka i różnorodna, wśród nich możesz znaleźć ekologiczne i biodegradowalne propozycje, dzięki którym nie będziesz szkodzić środowisku.

Czas na szczelne zamknięcie

Ostatnim, ale równie ważnym etapem pakowania paczki jest jej szczelne zamknięcie. To jaką metodę wybierzesz powinno być uzależnione od rodzaju wysyłanych przedmiotów. W przypadku lekkich paczek np. zawierających odzież wystarczy zaklejenie góry kartonu szeroką taśmą klejącą. Jeśli jednak pakowane przedmioty są ciężkie i mogą zbyt mocno obciążać klejone dno kartonu warto zabezpieczyć również je – poprzez dodatkowe wzmocnienie połączeń taśmą. Jeśli dodatkowo zależy ci na tym, by mieć pewność, że karton nie przemoknie np. od deszczu – wykorzystaj folię stretch, którą szczelnie możesz owinąć swoją przesyłkę.

Dokładne oznakowanie

Obecnie większość firm kurierskich wykorzystuje gotowe listy przewozowe, na których znajdują się wszystkie istotne informacje. Taki dokument wystarczy wydrukować i nakleić na paczkę, by mieć pewność, że dotrze ona na miejsce. Jeśli jednak korzystasz z usług tradycyjnej poczty lub prywatnego przewoźnika zadbaj o to, by na paczce znalazły się wszystkie ważne informacje. Adres odbiorcy powinien być napisany czytelnie i starannie, aby uniknąć pomyłek w dostarczeniu. Warto także umieścić swoje dane kontaktowe na paczce, aby w razie konieczności doręczyciel mógł się z tobą skontaktować. Jeśli towar, który sprzedajesz, jest szczególnie delikatny, zaznacz paczkę jako „Delikatne” lub „Uważaj, szkło”. Dzięki temu kurier będzie wiedział, że powinien traktować twoją paczkę ze szczególną ostrożnością.

Podsumowując, pakowanie paczek nie jest trudne, wymaga jednak skrupulatności. Warto o tym pamiętać, ponieważ odpowiednie zapakowanie sprzedanych produktów to najlepszy sposób na to, by ochronić je przed zniszczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *