Przycinanie hibiskusa – jak przycinać hibiskus?

hibiskus

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo przycinać hibiskusa, pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest rodzaj hibiskusa, z którym masz do czynienia. Poprosiliśmy ekspertów ogrodniczych o radę i z przyjemnością dowiesz się, że przycinanie hibiskusa jest o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Istnieje wiele odmian hibiskusa o różnych cechach i kwiatach w różnych kolorach, ale jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj do swojego ogrodu, posadzisz go w odpowiednim miejscu i nauczysz się, jak przycinać hibiskusa we właściwy sposób, wytworzą one wspaniały pokaz kwiatowy przez cały sezon wegetacyjny.

Warto zauważyć, że kompilując pomysły na rabaty kwiatowe , każdy pojedynczy kwiat na roślinie hibiskusa kwitnie tylko przez jeden dzień. Jednak, gdy zrozumiesz, jak prawidłowo przycinać hibiskus i pielęgnować go we właściwy sposób, zachęcisz do zdrowego wzrostu oraz imponującego i długotrwałego pokazu koloru. Potraktuj dobrze swojego hibiskusa, a stworzysz maszynę do kwitnienia – gdy jednodniowe kwiaty znikną, pojawi się energiczna gama nowych kwiatów, które je zastąpią.

JAK PRZYCINAĆ HIBISKUS?

Jeśli sam posadziłeś swój hibiskus, prawdopodobnie już wiesz, do której kategorii należy. Jeśli jednak odziedziczyłeś już posadzony hibiskus w swoim ogrodzie, musisz przynajmniej zidentyfikować kategorię, do której należy, aby wiedzieć, jak prawidłowo przycinać hibiskusa. Poniższy zarys pomoże w obu scenariuszach.

JAK PRZYCINAĆ RODZIMY HIBISKUS?

Natywny hibiskus (Hibiscus moscheutos) – znany również jako malwa różana, ślaz bagienny lub hibiskus bagienny – pochodzi z południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Wybierz spośród różowych, czerwonych i białych odmian kwitnących. Jak sama nazwa wskazuje, ślaz bagienny preferuje podmokłe siedliska podmokłe, ale może tolerować bardziej suche miejsca, jeśli jest dobrze nawadniany. Szkarłatna róża ślazowa to piękna odmiana, powszechna na Florydzie, która może osiągnąć wysokość od 4 do 8 stóp (1 do 2,5 m).

Według Geny Lorraine, eksperta ogrodnictwa w Fantastic Services , „Natywny hibiskus jest bardzo łatwy w pielęgnacji, ale czasami może rosnąć nieco długonogi i zbyt wysoki. Aby zachować zdrową wysokość, pamiętaj, aby przyciąć jej łodygi z powrotem pod koniec, tak jak pochodzą z poprzedniego sezonu, a roślina nie wykwitnie z nich. Należy to zrobić późną zimą lub wczesną wiosną przed nowym przyrostem. Zawsze używaj ostrych ostrzy, a jeśli roślina wygląda na delikatną i pochyloną, możesz ją przywiązać do palika podtrzymującego”.

JAK PRZYCINAĆ HIBISKUS TROPIKALNY?

Hibiskus tropikalny (Hibiscus rosa-sinensis), jak sama nazwa wskazuje, może przetrwać na stałe tylko w strefach 9-11. Mają błyszczące ciemnozielone liście i kwiaty o intensywnych czerwieniach, żółci, pomarańczach, aż po brzoskwinie, różowe i złote. Hibiskus tropikalny ma pewne cechy charakterystyczne dla hibiskusa rodzimego. Jedną z najpopularniejszych tropikalnych odmian hibiskusa jest Hibiscus rosa-sinensis. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, nadal można uprawiać tropikalny hibiskus. W takim przypadku potraktujesz go jako roczny lub przeniesiesz go do domu, do oranżerii lub ogrzewanej szklarni, zanim temperatura zacznie spadać na zewnątrz.

Gena Lorraine oferuje następujące rady dotyczące przycinania tropikalnego hibiskusa, mówiąc : „Ten rodzaj hibiskusa należy przycinać, aż osiągnie kształt przypominający drzewo, ale czas naprawdę zależy od miejsca zamieszkania.

„W Stanach Zjednoczonych najlepszą porą na suszenie jest wiosna lub gdy pogoda zaczyna się ocieplać. Nigdy nie przycinaj tropikalnego hibiskusa jesienią, ponieważ ryzykujesz zamrożenie nowego i wciąż delikatnego wzrostu. Zaleca się również, aby zimą posadzić tropikalny hibiskus w doniczce. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz w strefie tropikalnej, możesz przycinać roślinę przez cały rok. Rozpocznij przycinanie, usuwając zewnętrzny wzrost i wszelkie odrosty rosnące wokół podstawy. Oczywiście obserwuj chore gałęzie, aby uniknąć rozprzestrzeniania się.

JAK PRZYCINAĆ MROZOODPORNY HIBISKUS?

Odporny hibiskus (Hibiscus spp) ma matowe zielone liście w kształcie serca i białe, różowe lub czerwone kwiaty. Są podobne do tropikalnego hibiskusa, ale główna różnica polega na tym, gdzie mogą rosnąć. Hardy hibiskus jest odporny na zimno w chłodniejszych strefach USA od 5 do 8, odporny hibiskus wytwarza efektowne kwiaty w różnych kolorach.

Znana ze swoich samouczków ogrodniczych krok po kroku i opisując siebie jako „mieszkańca z chłodnej strefy 5, gdzie UWIELBIAMY wytrzymały hibiskus”, ekspert ogrodnictwa Mary Jane Duford mówi: „Hardy hibiskus to roślina wieloletnia, która wymaga tylko podstawowe przycinanie”. Dodaje: „Ten rodzaj hibiskusa obumiera z powrotem na powierzchnię gleby każdej zimy w chłodniejszych strefach, w których się rozwija. Nowe kiełki pojawiają się na wiosnę, po wykiełkowaniu większości innych odpornych bylin zielnych. W tym momencie wszelkie resztki zimujących pędów można przyciąć ostrymi, czystymi sekatorami.

Przycinanie nie jest wymagane w tym letnim okresie wzrostu liści, chociaż łodygi mogą być przycięte do tyłu, gdy są poniżej stopy, jeśli pożądana jest forma krzewiasta. Gdy roślina zacznie kwitnąć, usuń zużyte kwiaty, gdy kończą kwitnienie. Roślina ta znana jest z niesamowitych kwiatów i wygląda znacznie atrakcyjniej, gdy usunie się zwiędłe kwiaty.

Późną jesienią, długo po zakończeniu kwitnienia, trzeba będzie przycinać wytrzymałe łodygi hibiskusa po silnym mrozie. Jeśli chcesz, możesz zostawić widoczne 3-6 cali łodygi, aby przypomnieć, gdzie jest roślina. Chociaż Mary Jane Duford dodaje, że łodygi „można również pozostawić w pozycji stojącej do wczesnej wiosny, aby wesprzeć lokalną populację ptaków w miesiącach zimowych”. I masz to. Po zidentyfikowaniu rodzaju rośliny zgodnie z poradami naszych ekspertów, nauka przycinania i pielęgnacji hibiskusa nie może być prostsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *