Mierzenie zasłon – jak wymierzyć zasłony?

zaslony

Zasłony tworzą atrakcyjną dekorację okienną o wyglądzie, który może być tak bogaty lub prosty, jak wolisz. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak zmierzyć zasłony, aby uzyskać piękną drapowanie i stylowy efekt.

Zasłony mogą mieć taki rozmiar, aby otwierały się w ciągu dnia i zakrywały okno, zapewniając całkowitą prywatność i przytulność w nocy lub delikatnie rozpraszały światło przez cały dzień, lub mogą być panelami dekoracyjnymi zawieszonymi po bokach okna. Jednak niezależnie od tego, która opcja wybierzesz odpowiednie dopasowanie, ma kluczowe znaczenie. Zasłony, które nie są wystarczająco szerokie, nie pokażą najlepiej tkaniny, a te, które nie są wystarczająco długie, mogą wyglądać staroświecko. Tak mierzy się zasłony – jeden z najbardziej eleganckich pomysłów na zabiegi okienne .

JAK MIERZYĆ ZASŁONY?

Kluczem do procesu mierzenia zasłon jest dokładność i ważne jest, aby mieć stalową taśmę mierniczą, ponieważ wersje tkanin mogą się rozciągać, powodując nieprawidłowe pomiary. Możesz również potrzebować drabiny schodkowej, a także miejsca do rejestrowania pomiarów.

Zasłony są oczywiście dostępne w standardowych długościach, ale nasz poradnik dotyczy zasłon na zamówienie. Jeśli musisz zainwestować w standardowe zasłony jako rozwiązanie krótkoterminowe, często znajdziesz długości 63, 84, 94, 108 i 120 cali (aw Wielkiej Brytanii często 137, 182, 228 i 274 cm). Zawsze wybieraj dłuższą niż krótszą długość zasłony, jeśli ich używasz i nie pasują one do twoich pomiarów.

ROZWAŻ DŁUGOŚĆ ZASŁONY

Ogólnie rzecz biorąc, zasłony powinny mieć długość podłogi lub dłuższą, aby uzyskać najlepszy efekt. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy wiszą za meblami, ponieważ nigdy nie powinny wyglądać mniej niż hojnie. Zasłony sięgające do podłogi są często preferowane do salonu, podczas gdy te, które kałużą na podłodze, mogą być dobrym uzupełnieniem na przykład formalnej jadalni, a warto wybrać je również do sypialni. Jeśli chcesz zasłony, które kałużą na podłodze, możesz dodać od 1 do nawet 12 cali, aby uzyskać naprawdę bogaty wygląd.

Pamiętaj, że zasłony, które tworzą kałużę na podłodze, nie są łatwe do otwierania i zamykania, więc najlepiej nadają się do ozdabiania okien, a nie tworzenia prywatności. Są też bardziej skłonni do zbierania kurzu, więc wymagają więcej konserwacji.

Zasłony, które kończą się na parapecie, mogą być odpowiednie na przykład w kuchni, gdzie będą wyglądać niezręcznie w pomieszczeniach mieszkalnych i sypialniach.

ZDECYDUJ O POZYCJI KARNISZA

Zasadniczo zasłony powinny być zawieszone zarówno wyżej, jak i szerzej niż okno. Powód? Okno będzie wydawało się większe, ale jednocześnie wpuści do pomieszczenia maksimum światła. Przy rozsuniętych zasłonach całe szkło będzie odsłonięte, a pomieszczenie jaśniejsze.

Jeśli nadal potrzebujesz kontrolować światło wpadające do pokoju, gdy zasłony są otwarte, zawieś w oknie abażur, który uzupełnia zasłony.

Możesz powiesić zasłony z lub bez drążka, ale jeśli wieszasz je z jednym, zaplanuj umieszczenie karnisza około 8 do 10 cali (20 do 25 cm) nad oknem i tak, aby rozciągał się około 10 do 12 cali (25 do 30cm) z każdej strony okna. W pomieszczeniu z bardzo wysokimi sufitami można umieścić pręt około 30 do 61 cm nad oknem lub przymocować go tuż pod listwą korony.

ZMIERZ DŁUGOŚĆ ZASŁON

Jak mierzyć zasłony jak projektant wnętrz? Przede wszystkim pamiętaj, że zawsze należy wykonać kilka pomiarów długości, aby podłoga nie była całkowicie wypoziomowana.

Zmierz od góry pręta do trzech ósmych cala (1 cm) nad podłogą w przypadku zasłon sięgających do podłogi. Kolejne 1 do 3 cali (2,5 do 8 cm) dodane do długości spowoduje szczotkowanie podłogi, podczas gdy ekstrawagancka kałuża wymaga dodania 6 do 12 cali (15 do 30 cm) odległości między prętem a podłogą.

ZMIERZ SZEROKOŚĆ ZASŁON

Wiedza o tym, jak mierzyć zasłony, obejmuje znajomość ich szerokości. Tak jest w przypadku wszystkich zasłon, które zamykają się na całe okno, ale panele dekoracyjne są inne, ponieważ po prostu je oprawiają.

Zmierz całkowitą długość karnisza między końcówkami, aby dostarczyć je krawcowi. Serwety wykonane na zamówienie będą miały odpowiednie wypełnienie w zależności od rodzaju, które może wynosić od 1,5 do 3 razy szerokość tyczki.

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, JAKI ROZMIAR ZASŁON KUPIĆ?

Jeśli odkryłeś, jak mierzyć zasłony i decydujesz się na standardowe zasłony, pamiętaj, że szerokość będzie pierwszym podanym pomiarem, a następnie długością. Zasłony mogą być sprzedawane jako jeden panel, dlatego do szerszego okna będziesz potrzebować więcej niż jednego.

Użyj szerokości karnisza i pamiętaj, że będziesz musiał pomnożyć tę szerokość, aby uzyskać prawidłowe wypełnienie. Inaczej? Zasłony wiszą płasko, co nie jest pożądane. Użyj 1,5 raza szerokości jako minimum, ale dwa razy będzie wyglądać bardziej hojnie, podczas gdy trzy razy jest zalecane w przypadku prześwitów i pościeli.

Zasłony z paneli bocznych nie zamykają się w poprzek okna, ale zamiast tego oprawiają je, a także sprawiają, że wygląda na szersze, niż jest w rzeczywistości. W takim przypadku możesz po prostu wybrać preferowaną szerokość panelu.

JAK SZEROKIE POWINNY BYĆ ZASŁONY NA 60-CALOWE OKNO?

Do okna o przekątnej 60 cali (152,4 cm) potrzebne są zasłony o szerokości co najmniej 1,5 raza większej, ale lepsze są te o szerokości dwa razy większej, a nawet trzy razy większej w przypadku prześwitów.

Dlatego w przypadku okna o średnicy 60 cali potrzebne są dwa panele o wymiarach 60 cali każdy, aby uzyskać podwójną szerokość i luksusowe zebranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *